Drodzy rodzice oraz uczniowie, prosimy o wypełnienie ankiety dotyczącej deklaracji udziału uczniów w dodatkowych zajęciach mających na celu uzupełnienie braków powstałych w wyniku nauki zdalnej. Link do ankiety znajdziecie w zakładce Wiadomości w dzienniku elektronicznym Librus. Zajęcia realizowane będą w okresie od 02.09.2021r. do 22.12.2021r.
Ankieta na temat deklaracji udziału uczniów w zajęciach dodatkowych.
Spotkanie on-line dotyczące szczepień.
Szanowni Państwo,
z upoważnienia Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty Pana Kazimierza Mądzika informuję, że w dniu 23.06.2021r. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie on-line dotyczące szczepień wśród dzieci i młodzieży. Szczegółowy komunikat znajduje się na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Kielcach. Spotkanie będzie skierowane do dyrektorów, nauczycieli, rodziców. Link do spotkania: https://youtu.be/fq4TYMqB4VM
Łukasz Maj, Kuratorium Oświaty w Kielcach
Regionalny Konkurs Historyczny "Rajd Władysława Łokietka".
W dniach 19-23 kwietna 2021r. nasi uczniowie- Martyna Czuber, Maja Kędzior, Maja Sołtys, Marcel Pakuła, Amelia Paluch, Wiktoria Chodurska, Amelia Kosowska, Oliwia Seweryn, wzięli udział w dwuetapowym Regionalnym Konkursie Historycznym "Rajd Władysława Łokietka" edycja VII. Etap I obejmował test wiedzy online dotyczący obiektów historycznych znajdujących się na terenie miasta Chęciny, zaś etap II polegał na wykonaniu pracy plastycznej- kartki pocztowej z Chęcin. Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbyło się 8 czerwca przed Powiatowym Zespołem Szkół im. Władysława Łokietka w Chęcinach. Miło jest nam poinformować, że w konkursie tym uczennica klasy 7B- Maja Sołtys zajęła III miejsce a uczennica klasy 7A- Maja Kędzior zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!!!.
Podsumowanie akcji "Integracyjny Maraton Aktywności"
W okresie od 24 maja do 6 czerwca uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy naszej szkoły wzięli udział w akcji profilaktycznej pod hasłem Integracyjny Maraton Aktywności. W ramach akcji uczniowie z klas IV – VIII oraz nauczyciele i pracownicy szkoły poprzez aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu, zbierali kilometry, natomiast uczniowie z klas I – III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego minuty, które zostały podsumowane w dniu 9 czerwca. Z dumą pragniemy poinformować, że wspólnie udało nam się zabrać 1985,27 km oraz 800 godzin i 16 minut. Najwięcej kilometrów w przeliczeniu na jednego ucznia, zebrały klasa IV, VIIa i VI. W młodszej grupie najwięcej minut zebrały dzieci z oddziału przedszkolnego, klasa I i klasa II.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i zaangażowanie.
Ochrona przed kleszczami.
W poniższym załączniku znajdują się informacje Oddziału Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Kielcach, dotyczące:
-miejsc w których spotkamy kleszcze,
- ochrony przed kleszczami,
- sposobów na usunięcie,
- miejsc żerowań kleszczy na cieleprzygotowane przez przez Główny Inspektorat Sanitarny.
"Nie pal przy mnie, proszę"
"Nie pal przy mnie, proszę”- program edukacji antytytoniowej dla uczniów klas I-III szkół podstawowych.
W bieżącym roku szkolnym uczniowie kl. I- III brali udział w wyżej wymienionym programie , którego głównym celem było zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu. Do programu dołączyła również kl."0".
Cele szczegółowe:
-uporządkowanie i poszerzenie informacji na temat zdrowia
- kształtowanie u dzieci postaw odpowiedzialności za własne zdrowie
- uświadomienie dzieciom, że palenie tytoniu jest szkodliwe dla zdrowia
- uwrażliwienie dzieci na szkodliwe oddziaływanie dymu papierosowego związane z biernym paleniem
- wykształcenie u dzieci umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, gdy inni ludzie przy nich palą.
Wychowawcy kl. I -III w ciągu roku szkolnego przeprowadzili pięć zajęć warsztatowych:
1. „Co to jest zdrowie?”
2. „Od czego zależy nasze zdrowie?”
3. „Co i dlaczego szkodzi zdrowiu?”
4. „Co robić, gdy moje życie jest zagrożone?
5. „Nie pal przy mnie, proszę”
Realizowali zajęcia metodami aktywizującymi dostosowanymi do wieku dzieci.
W ramach tego programu został również zorganizowany konkurs plastyczny ,,Nie pal przy mnie, proszę”, w którym wzięło udział 12 chętnych uczniów z kl . II i III. Zwycięzcami konkursu zostali :
Hanna Bukowska – I miejsce
Wiktoria Chwastek - II miejsce
Martyna Domagała - III miejsce
Koordynator programu : Agnieszka Pierzak
31
Szkolne obchody Dnia Dziecka.
- 3512
Program artystyczny oddziału przedszkolnego w Dniu Matki.
Klasa druga w projekcie "Ekoeksperymentarium".
Klasa druga w bieżącym roku szkolnym uczestniczyła w projekcie ,,Ekoeksperymentarium". Ten projekt uczy i rozwija dobre praktyki ekologiczne u dzieci. Pokazuje jak świadomie robić zakupy, sprzątać, czy oszczędzać wodę - wszystko w formie gry odzwierciedlającej codzienne czynności.
13
Życzenia od klasy drugiej w Dniu Matki.
W Dniu Matki- życzenia od uczniów klasy pierwszej.
"Integracyjny Maraton Aktywności".
W związku z ponad półrocznym okresem nauki zdalnej, która znacząco wpłynęła na poziom integracji rówieśniczej oraz aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży zachęcamy uczniów i nauczycieli do udziału w akcji profilaktycznej pod hasłem Integracyjny Maraton Aktywności. Celem akcji jest zmotywowanie uczniów do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu oraz zwrócenie ich uwagi na ilość czasu, jaki poświęcają na aktywne spędzanie czasu wolnego. Poprzez spacer, bieganie, jazdę na rowerze, łyżworolkach, deskorolce lub hulajnodze (nie elektrycznej) uczniowie mogą zbierać kilometry a w przypadku uczniów klas I - III i oddziału przedszkolnego czas, które są sumowane na koncie każdej klasy. Zespoły klasowe, do których należą również wychowawcy poprzez wspólne dokumentowanie aktywności fizycznej mają możliwość połączenia dobrej zabawy i współzawodnictwa międzyklasowego łącząc swoje siły jako społeczność szkolna.
Zasady uczestnictwa:
Udział w akcji jest dobrowolny. Każdy uczestnik, który chce wziąć udział w akcji musi przekazać do wychowawcy podpisaną przez uczestnika i rodzica deklarację uczestnictwa. Akcja organizowana jest w okresie od 24 maja do 6 czerwca 2021 roku.W celu dokumentowania swojej aktywności uczestnicy z klas IV - VIII oraz nauczyciele i pracownicy szkoły wykorzystują bezpłatną aplikację, którą posiadają na swoim telefonach lub korzystają z aplikacji proponowanych w regulaminie konkursu: runtastic, moje trasy, aplikacja health, krokomierze, Sports Tracker. Uczestnicy dokumentują swoją aktywność poprzez uzupełnianie formularza, do którego link otrzymają od wychowawcy. Niepełnoletni uczestnicy, biorący udział w akcji, w czasie wolnym od zajęć edukacyjno - wychowawczych znajdują się pod opieką rodziców.
Harmonogram pracy Szkoły Podstawowej w Łukowej oraz dowozy uczniów od 17 maja 2021r. – nauka hybrydowa dla uczniów klas IV –VIII
Tydzień ulgi w Szkole Podstawowej w Łukowej.
Drodzy uczniowie,
podobnie jak 700 innych szkół w całej Polsce nasza Szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Tydzień ulgi” organizowanej przez Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Oznacza to, że pierwszy tydzień nauki stacjonarnej w okresie od 17 do 21 maja będzie:
-
bez sprawdzianów
-
bez kartkówek
-
bez odpytywania
-
bez sprawdzania zeszytów i ćwiczeniówek
-
bez ocen
Do zobaczenia w szkole :)
-
Gminny Dzień Dwujęzyczności.
W dniu 13 maja bieżącego roku odbyły się tegoroczne obchody Gminnego Dnia Dwujęzyczności. Na platformie Teams odbyło się spotkanie z udziałem Burmistrza Gminy i Miasta Chęciny- pana Roberta Jaworskiego, Sekretarza Gminy i Miasta Chęciny- pana Pawła Broli, pani Ewy Dąbrowskiej- dyrektor CUW-u oraz nauczycieli języka angielskiego wraz z reprezentującymi szkołę uczniami. Nasi uczniowie- Amelia Kosowska oraz Marcel Pakuła wzięli udział w lekcji historii poprowadzonej w języku angielskim przez p.Anetę Gil- nauczyciela Szkoły Podstawowej z oddziałami dwujęzycznymi im. św. Jana Pawła II w Bolminie. Poniżej w linkach znajdziecie dwujęzyczną prezentację szkoły oraz piosenki i wierszyki angielskie przygotowane przez uczniów klas najmłodszych.
Nagrania piosenek oraz wierszyków w wykonaniu uczniów klas 0-III.
Powrót do szkoły- animacja autorstwa Anny Janickiej.
Święto Konstytucji 3 Maja.
Harmonogram pracy Szkoły Podstawowej w Łukowej od 26 kwietnia 2021r. – nauka hybrydowa dla uczniów klas I – III.
Harmonogram_pracy_Szkoly_Podstawowej_w_Lukowej_od_26_kwietnia_2021r.doc
Dowozy i odwozy uczniów
PONIEDZIAŁEK
Trasa I - godz. 7.10 Siedlce – Ostrów Wymysłów – Wojkowiec – Lelusin – Łukowa
Trasa II – godz. 7.30 Ostrów – Łukowa
Powrót – 13.45 – Łukowa – Ostrów - Ostrów-Wymysłów – Siedlce – Wojkowiec - Lelusin
WTOREK
Trasa I - godz. 7.10 Siedlce – Ostrów Wymysłów – Wojkowiec – Łukowa
Trasa II – godz. 7.30 Ostrów – Łukowa
Powrót – 13.45 – Łukowa – Ostrów - Ostrów-Wymysłów – Siedlce – Wojkowiec - Lelusin
ŚRODA
Trasa I - godz. 7.10 Siedlce – Ostrów Wymysłów – Wojkowiec –Lelusin - Łukowa
Trasa II – godz. 7.30 Ostrów – Łukowa
Powrót – 13.45 – Łukowa – Ostrów - Ostrów-Wymysłów – Siedlce – Wojkowiec – Lelusin
CZWARTEK
Trasa I - godz. 7.10 Siedlce – Ostrów Wymysłów – Wojkowiec – Lelusin - Łukowa
Trasa II – godz. 7.30 Ostrów – Łukowa
Powrót – 13.45 – Łukowa – Ostrów - Ostrów-Wymysłów – Siedlce – Wojkowiec – Lelusin
PIĄTEK
Trasa I - godz. 7.10 Siedlce – Ostrów Wymysłów – Wojkowiec – Łukowa
Trasa II – godz. 7.30 Ostrów – Łukowa
Powrót – 13.45 – Łukowa – Ostrów - Ostrów-Wymysłów – Siedlce – Wojkowiec – Lelusin
Dzień Ziemi w klasie IV.
Uczniowie klasy IV chcąc uczcić Dzień Ziemi, w czasie lekcji przyrody wypracowali własne pomysły na ratowanie Ziemi.
Dzień Ziemi- 22.04.2021r.
22 kwietnia 2021r. obchodzimy Dzień Ziemi pod hasłem "Przywróć naszą Ziemię". To najważniejsze, najbardziej znane i najhuczniej obchodzone ze świąt ekologicznych. Jest ono wspaniałą okazją, by nagłośnić globalne problemy Ziemi. J ego celem jest krzewienie kultury i postawy ekologicznej oraz uświadomienie problemów związanych z ekologią.
W 1990 roku uznano Dzień Ziemi za święto o zasięgu globalnym, 200 milionów ludzi z 141 państw zmobilizowało się i doprowadziło do Szczytu Ziemi ONZ w 1992 roku w Rio de Janeiro. Do dziś obchody te są bardzo dobrą okazją do promowania ekologicznych postaw oraz uświadamiania o problemach klimatycznych na Ziemi.
Z powodu pandemii, wiele konferencji i towarzyszących Dniu Ziemi akcji odbywa się w świecie wirtualnym. Podobnie było w naszej szkole.
W dniu dzisiejszym, tj. 22.04.2021r. odbyło się również spotkanie online z Burmistrzem Gminy i Miasta Chęciny- Robertem Jaworskim oraz prelekcja „Dnia Ziemi” pani Pauliny Pytlas- pracownika Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych. Podczas tego wydarzenia miało miejsce podsumowanie Gminnego Konkursu na najlepszy projekt ekologiczny: „Drugie życie plastikowej butelki, szklanego słoika, puszki metalowej i pudełka z kartonu".
Ogólnej oceny prac konkursowych dokonała pani Ewa Dąbrowska- Dyrektor CUW-u.
W konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły:
Igor Krzemiński- klasa VI
Patrycja Bukowska- klasa VI
Jagoda Gawior- klasa VI
Marcel Pakuła- klasa VII b
Amelia Paluch- klasa VII a
Klaudia Walczyk- klasa VIIa
Maja Kędzior- klasa VIIa- (praca reprezentująca naszą szkołę)
Gratulacje dla Mai Kędzior, która zajęła V miejsce w konkursie etapu gminnego oraz dla pozostałych uczestników konkursu za chęć, zaangażowanie i kreatywność w wykonaniu prac.
Agnieszka Gajos, Mariusz Chrabąszcz
5
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Wszystkie