Dnia 26 stycznia, w naszej szkole odbyła się szkolna debata uczniowska, w której uczestniczyli uczniowie z klas I – VII oraz nauczyciele naszej szkoły. Debata poprzedzona została warsztatami profilaktycznymi na temat zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu. Uczniowie dowiedzieli się czym jest fonoholizm, FOMO, bańka informacyjna, phishing, phubbing, grooming czy seksting. Wspólnie z wychowawcami opracowali domowe zasady ekranowe, dzięki którym mogą zmniejszyć ilość czasu spędzanego w sieci. Chętni uczniowie z klas IV – VII wzięli udział w teście wiedzy na temat zagrożeń związanych z Internetem. Uczniowie, ci wykazali się dużą wiedzą w tym zakresie w związku z czym zostali ekspertami i moderatorami debaty uczniowskiej.
Moderatorzy spotkania, Hania i Alan z klasy V poprowadzili quiz wiedzowy z nagrodami, w którym uczniowie i nauczyciele wykazali się dużą wiedzą na temat zagrożeń związanych z Internetem. Przeprowadzili debatę, podczas której szkolni eksperci, w których wcielili się uczniowie z klasy IV, V i VI wypowiadali się na temat przyczyn nadużywania telefonu przez dzieci i młodzież oraz sposobów wspierania młodych przez rodziców i nauczycieli w ograniczeniu korzystania z sieci. Przedstawiciele klasowych grup Messengerowych otrzymali opracowane przez Alana zasady grup Messengerowych, w których zamieszczone zostały informacje na jakie zachowania nie ma zgody w onlinowych grupach klasowych.
Ostatnią częścią spotkania była wspólna praca wszystkich chętnych uczniów nad plakatami, gdzie zapisane zostały pomysły na to, jak wykorzystać Internet do nauki, rozwijania pasji i zainteresowań oraz czynienia dobra.
Rolę ekspertów i gospodarzy plakatów podczas pracy metodą word cafe pełnili: Lena i Karol z klasy IV, Ksawery i Antek oraz Marika i Ania z klasy V, Lena i Hania z klasy VI. Za oprawę techniczną w postaci slajdów oraz organizacji debaty odpowiedzialna była Nikola z klasy V.