Trasa czerwonej nitki.
Konkurs plastyczny na projekt znaczka pocztowego.
Zapraszamy do udziału w II edycji konkursu „Swiat oczami młodych”
Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu przez uczniów projektu znaczka pocztowego, który przedstawia konkretne sposoby ochrony klimatu do hasła „Ratujemy Klimat”. Trzy najlepsze prace konkursowe zostana wydane
w formie znaczków pocztowych przez Pocztę Polska. Szczegóły konkursu w załącznikach poniżej.
Latająca Akademia Edukacji Cyfrowej.
Sukces Mai.
W dniu 17 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej w Chęcinach odbył się IX Gminny Konkurs Czytelniczy „Magiczne podróże po literaturze”. W tym roku uczniowie zmagali się z pytaniami dotyczącymi powieści Andrzeja Maleszki z serii „Magiczne drzewo”. Uczestnicy musieli odpowiedzieć na 130 pytań, które sprawdzały znajomość treści czterech powieści: „Czerwone krzesło”, „Tajemnice mostu”, „Olbrzym” i „Pojedynek”. Ogromny sukces w tym konkursie osiągnęła Maja Kędzior- uczennica kl. IV, która zajęła I miejsce.!
W konkursie uczestniczyły też Martyna Kobiec z kl. VI i Karolina Moskwa z kl. VII, które również godnie reprezentowały naszą szkołę. Uczniowie klas VII zmagali się z pytaniami dotyczącymi treści powieści J. R.R. Tolkiena „Hobbit, czyli tam i z powrotem”
i „Drużyna Pierścienia” z serii „Władca Pierścieni”.
Wszystkim dziewczynkom gratulujemy!!!
Konkurs przyrodniczy.
W dniu 9 maja odbył się gminny konkurs przyrodniczy, na którym szkołę naszą reprezentowali Karol Żądecki i Kamil Siekiera z klasy V. Obaj chłopcy pomimo, że nie znaleźli się na podium to wypadli bardzo dobrze. Konkurs odbył się w Muzealnej Izbie Górnictwa Kruszcowego w Miedziance. W tym samym czasie miała również miejsce sesja referatowa dla uczniów klas VII na temat rezerwatów gminy Chęciny. W sesji wzięła udział Karolina Moskwa, przygotowując wcześniej plakat o Jaskini Piekło.
W oczekiwaniu na rozstrzygnięcie wyników konkursu wszyscy uczniowie mogli wysłuchać prelekcji dyrektora placówki na temat historii górnictwa kruszcowego na tym terenie. Ponadto uczniowie ze szkół w Chęcinach, Korzecku i Tokarni przygotowali dla swoich kolegów proste, ale ciekawe doświadczenia fizyczne.
PGE znów rozświetla Noc Muzeów.
PGE znów rozświetla Noc Muzeów!!!
Naukowe doświadczenia, obserwacje astronomiczne, a na deser koncert muzyki na harfie laserowej i pokaz laserów przestrzennych. Kolejna magiczna Noc Muzeów czeka nas w Podzamczu Chęcińskim.
Wydarzenie zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie. W sobotę, 19 maja, w godzinach 17 - 22, Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim czeka na pasjonatów nauki i dobrej zabawy.
Tego wieczoru wrażeń nie zabraknie. Warsztaty naukowe zostaną poprowadzone przez wykwalifikowaną kadrę pracowników Wydziału Matematyczno – Przyrodniczego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, a dodatkową atrakcję zapewni główny sponsor „Nocy Muzeów” – PGE Obrót S.A. w postaci pokazu laserów przestrzennych oraz niezwykłego koncertu muzyki … laserowej. Wykonawcą będzie Kamil Skicki "Magnus", zawodowy muzyk i finalista telewizyjnego show „Mam talent”.
Na wszystkie atrakcje wstęp wolny. Noc Muzeów w Podzamczu Chęcińskim przygotowuje Centrum Nauki Leonardo da Vinci i Urząd Marszałkowski w Kielcach we współpracy z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego i Głównym sponsorem Polską Grupą Energetyczną.
Gratulacje dla dziewcząt.
Gratulujemy uczennicom klasy piątej. Natalia Kędzior, Liliana Wojda oraz Wiktoria Walczyk rozwijają swoje pasje taneczne i mogą się pochwalić swoim pierwszym sukcesem. Zajęły one II miejsce w Otwartym Turnieju Tańców , Pińczów 2018, w kategorii hip- hop.
Zbiórka
Drodzy uczniowie, zwracamy się do was z prośbą o wsparcie zbiórki, mającej na celu pomoc podopiecznym Przytuliska dla Psów w Lisowie. Zbieramy koce, kołdry, pluszowe i gumowe zabawki, mogą być też stare obróżki i smycze ale przede wszystkim karma dla szczeniąt tzn. JUNIOR (najlepiej sucha dla SZCZENIĄT MAŁYCH RAS).
Na dary czekamy do 21 maja.
Sukces na turnieju zapaśniczym.
Gratulujemy drużynie reprezentującej naszą szkołę w I Otwartym Turnieju Gór Świętokrzyskich Młodiczek i Młodzików oraz Dzieci w zapasach w stylu wolnym. Turniej odbył się w Bodzentynie w dniu 23.03.2018r. a nasi uczniowie odnieśli tam ogromny sukces. Najmłodsza reprezentantka- Hania Bukowska zajęła I miejsce w kategorii wagowej 18 kg. Jej starsza siostra- Patrycja również I miejsce w swojej kategorii, Piotr Prokop- II miejsce, Aleksandra Stępień- III miejsce.
Sukces Natana.
Serdeczne gratulacje dla Natana Dudy- ucznia klasy III, który odniósł kolejny sukces. W dniach od 30 kwietnia do 3 maja Natan uczestniczył w obozie szachowym. Wywalczył tam I miejsce w Turniejowej Majówce Szachowej Rembów 2018 "Szachy Błyskawiczne". Zdobył również II miejsce w Konkursie rozwiązywania zadań szachowych.
Dzień Ziemi.
Dzień Ziemi
Jak co roku w kwietniu w naszej szkole organizowane są obchody Dnia Ziemi, które mają na celu uświadomić uczniom jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne.
W ramach tych obchodów pani Joanna Ciepielewska przygotowała z uczniami klasy IV przedstawienie pt. „Jak rozweselić Ziemię?”. Włączyli się również uczniowie klasy III z wychowawcą p. Iwoną Karkochą przygotowując transparenty oraz piosenkę.
Na koniec p. Joanna Ciepielewska podsumowała konkurs pt. Segreguj razem z nami butelki typu PET oraz papier.
Podsumowanie konkursu zbiórki makulatury
Już kolejny rok uczniowie nasi aktywnie brali udział w konkursie organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Kielcach „Segreguj razem z nami butelki typu Pet oraz papier”.
Przy okazji szkolnych obchodów Dnia Ziemi p. Joanna Ciepielewska dokonała podsumowania tegorocznej akcji. Warto wspomnieć, że uczniowie zgromadzili 1800 kg makulatury, co można przeliczyć na ponad 30 uratowanych drzew!
Uczniowie za zebraną makulaturę otrzymali, od organizatora – zeszyty, natomiast ci, którzy wyróżnili się ilością zebranych surowców otrzymali również nagrody. W tym roku najdzielniejsi okazali się:
Aleksandra Bukowska – kl.5- 222kg
Bartosz Nowak – kl.5 – 172kg
Maksymilian Nawrot – kl.4 – 165kg
Kamila Nowak – kl.5 – 155kg
Mateusz Cygan – kl.4 – 140kg
Szczepan Szewczyk – kl.4 – 90kg
Dominika Skrzelowska – kl.3 – 72kg
List dla Ziemi!
Drodzy mieszkańcy naszej planety nazywam się Karolina Moskwa uczęszczam do klasy Szkoły Podstawowej w Łukowej. Piszę do Was, aby pomóc naszej kochanej Ziemi. Jestem oburzona zachowaniem dzisiejszych ludzi i chcę choć w małym stopniu zmienić ich sposób myślenia ale również postępowania.
Ludzie bywają bezlitośni i okrutni wyrzucają beztrosko wszystkie śmieci do lasu, który cały już pokryty jest brudem. Ziemia jest osłabiona nie może już znieść tego całego bałaganu, który ją zatruwa. Zwierzęta opuszczają las z powodu pożarów spowodowanych przez ludzką głupotę. Ogromne wysypiska śmieci zanieczyszczają cudowne środowisko naturalne, które tyle dla nas znaczy.
Drugą naprawdę ważną rzeczą niecierpiącą zwłoki są fabryki przemysłowe, oraz kominy fabryk, które wydobywają z siebie czarny ,,Dym śmierci''. Dym ten truje wszystkie organizmy żywe a jednocześnie krzywdzi Matkę Ziemię. Czy można tak żyć? To pytanie powinni zadawać sobie wszyscy, którzy choć trochę kochają przyrodę.
Wszyscy powinniśmy zjednoczyć się w walce o dobro naszej rodzicielki ziemi. Dzięki niej możemy żyć i cieszyć się pięknem przyrody najważniejszym dobrem i skarbem każdego człowieka.
Karolina Moskwa
klasa VII
Drodzy Dorośli!
Pisze do Was ten list, bo jestem trochę zaniepokojony w jak bezmyślny sposób niszczycie planetę Ziemię.
Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę z tego jak bardzo przyczyniacie się do zatruwania naszego środowiska. Spytacie w jaki sposób? A komu nie chce się segregować śmieci i wyrzuca do pieca co popadnie : folie , stare buty, kawałki styropianu. Czy nie wiecie że z tych rzeczy podczas spalania wydobywają się niebezpieczne związki chemiczne, które są bardzo trujące i powodują wiele chorób np. raka. Palicie również w piecach , które są albo przestarzałe albo naprawiane kilka razy . Używacie też nieodpowiedni opał z którego powstaje smog. Szkodzi to nie tylko nam ludziom ale i roślinom , zwierzęta, zatruwają rzeki. Cała przyroda cierpi przez wasze lekkomyślne zachowanie. Niedługo nie będziemy mieli czym oddychać, bo czyste powietrze zamieni się w czarną mgłę. Będziemy musieli chodzić w specjalnych maskach. Nie będzie można wychodzić na dwór, bo to stanie się zbyt nie bezpieczne. Z czasem wyginą wszystkie zwierzęta, te małe i duże, rzeki zamienią się w smolistą breję ,a po lasach nie będzie ani śladu. Pozostaną same zmutowane bakterie i szkodniki. Nas ludzi, jeśli nie zmienicie swoich przyzwyczajeń i nie zaczniecie dbać o naszą planetę też czeka zagłada. Bo jeśli Ziemia przestanie istnieć, to my również, a tego chyba raczej nie chcecie. Dlatego opamiętajcie się i zacznijcie działać. Po pierwsze nie palcie w piecach śmiećmi, używajcie odpowiedniego opału, wymieńcie stare piece na nowe. Po drugie sadzcie drzewa, dbajcie o lasy i zwierzęta
Pamiętajcie nie robicie tego dla siebie ale dla przyszłych pokoleń, dla waszych wnuków, prawnuków i praprawnuków. I na koniec jeszcze jedno wam powiem Zdrowa Ziemia=Zdrowi ludzie. Ratujmy ją.
Pozdrawiam
Bartosz Nowak klV.
Konkurs literacki "Popisz się talentem"
Napisz opowiadanie na temat: „Przygoda w małej ojczyźnie”.
Pisanie to gra wyobraźni. A zatem… zamknijcie oczy i wyobraźcie sobie, że do Waszej klasy przychodzi dwoje nowych uczniów. TO TAJEMNICZE RODZEŃSTWO – Ela i Wojtek. Ela jest przebojowa i zadziorna, Wojtek – rozmarzony i spokojny. Ela ma ciemne włosy i mnóstwo uroczych piegów, Wojtek – jasną czuprynę i okulary. Jak widzicie, trochę się od siebie różnią, ale mają też jedną wspólną cechę: obydwoje posiadają pewną SUPERMOC! Jaką? To musicie wymyśleć sami. Opiszcie przygodę, w jaką wplątało się rodzeństwo w Waszym regionie, małej ojczyźnie. Gdzie byli, co przeżyli, kogo poznali? No i … jak wykorzystali swoją SUPERMOC?
Napisz opowiadanie zgodne z tematem. Prace należy oddać do 19 kwietnia 2018 r.
Tydzień Kultury Języka
Harmonogram tegorocznych obchodów Tygodnia Kultury Języka:
1. Poniedziałek: Czytanie na przerwie, ogłoszenie konkursu literackiego "Popisz się talentem" oraz konkursu plastycznego w jezyku niemieckim.
2. Wtorek: Dyktanda klasowe.
3. Środa: Dzień języka angielskiego- konkursy klasowe.
4. Czwartek: Konkurs czytania w klasach, konkurs czytelniczy w języku angielskim dla klasy trzeciej.
5. Rozstrzygnięcie konkursów oraz ogłoszenie wyników.
Pola nadziei- konkursy plastyczne
Zapraszamy do udziału w tegorocznych konkursach plastycznych organizowanych przez Caritas Diecezji Kieleckiej.
1. Konkurs dla uczniów klas 0-VII na wykonanie nowatorskiego nakrycia głowy "Kapelusza nadziei". Zadaniem konkursowym jest wykonanie w technice dowolnej nakrycia głowy, które swoim wyglądem i praktycznością doda temu, kto będzie go nosił- nadzieję.
2. Konkurs plastyczny dla uczniów klas I-VII "Wspieramy hospicjum". Zadanie polega na wykonaniu pracy plastycznej w dowolnej technice odzwierciedlającej treść tematu. Praca powinna mieć formę wizytówki lub kalendarzyka o formacie nie większym niż A6. Na pracy należy umieścić nr KRS 0000198087 oraz oznaczenia 1% z dopiskiem "Wspieramy hospicjum".
Na prace czekamy do 11 maja 2018r.
Piękny gest Natalii.
Uczennica klasy piątej- Natalia Kędzior przekazała 27cm swoich obciętych włosów na fundację Rak&Roll. Natalia powiedziała - "Chciałam pomóc dzieciom chorym na raka. Wiem, że mnie włosy odrosną, a dzieciom po chemioterapii nie odrosną tak szybko. Nie żałuję tego, ponieważ wiem, że sprawię dzieciom radość." Kilka miesięcy temu podobnie postąpiła jej starsza koleżanka- Karolina Moskwa.
Gratulacje
Serdecznie gratulujemy opiekunom i zawodnikom klas I-IV reprezentujących naszą szkołę, zajęcia III miejsca w Igrzyskach gier i zabaw, które odbyły się w dniu 22 marca 2018r. w Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach.
Ogłoszenie- spotkanie dotyczące profilaktyki zakażeń meningokokowych.
Sukces chłopców.
Serdeczne gratulacje dla Jakuba Krzysztofka i Konrada Prokopa- uczniów klasy VII, którzy zajęli III miejsce w IX edycji Gminnego Konkursu Historycznego "Polska 1918-2018 sto lat niepodległości". Konkurs odbył się w dniu 15 marca 2018r. w Chęcinach.
Nabór uczniów do klasy pierwszej oraz oddziału przedszkolnego.
Terminy_przeprowadzania_postepowania_rekrutacyjnego do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych..doc
Terminy_przeprowadzania_postepowania_rekrutacyjnego_do_pierwszych_klas.doc
Wnioski do pobrania:
2018r._Wniosek_o_przyjecie_do_oddzialu_przedszkolnego_SP_Lukowa_2018-1.doc
2018r._Wniosek_o_przyjecie_dziecka_do_klasy_I_SP_Lukowa_(zamieszkalego_w_obwodzie_szkoly)-1.doc
2018r._Wniosek_o_przyjecie_dziecka_do_klasy_I_SP_Lukowa_(spoza_obwodu_szkoly)_2018-1(1).doc
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie