VII Tydzień Kultury Języka
W dniach 07.03.–11.03.2016r. w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Kultury Języka. Celem imprezy było zwrócenie uwagi uczniów na piękno języka ojczystego, konieczność poprawnego wypowiadania się w mowie i piśmie, zachęcanie do czytania. Aby osiągnąć te cele zorganizowano szereg konkursów, w które zaangażowali się uczniowie i nauczyciele. 11 marca dokonano podsumowania wszystkich działań oraz wręczono nagrody zwycięzcom konkursów. Wyniki konkursów oraz nagrodzoną twórczość znajdziecie w zakładce Wydarzenia- VII Tydzień Kultury Języka.
Konkurs plastyczny "W trosce o nasze bezpieczeństwo"
Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym zatytułowanym "W trosce o nasze bezpieczeństwo". Tegoroczna edycja konkursu dotyczy kształtowania prawidłowych zachowań oraz właściwych postaw wśród dzieci i młodzieży w domu, na ulicy, w szkole, na wycieczce, podczas nauki i zabawy. Konkurs ma na celu zainteresowanie problemem, co może się stać gdy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa, a także ukazanie strażaków ratowników w szerokim spektrum działań ratowniczo- gaśniczych. Technika prac: rysunek, grafika, malarstwo, kolaż, malowanie na tkaninie, komiks, techniki mieszane. Nie będą uwzględnianie prace na szkle, kompozycje przestrzenne, rzeźby, prace z użyciem produktów spożywczych oraz plasteliny. Format prac: A3 lub A4. Na prace czekamy do 18 marca.
Konkurs plastyczny
Zapraszamy uczniów klas I-III do udziału w konkursie plastycznym zatytułowanym "Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze" organizowanym przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego oraz Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach. Zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy plastycznej na temat "Przez cały rok bezpiecznie uczę się i bawię z komputerem". Praca może być wykonana w dowolnej technice z wyłączeniem wydzieranki, collagu oraz plasteliny. Mile widziane będą prace malarskie, rysunkowe z użyciem pasteli olejnych lub kolorowych tuszów. Praca powinna być wykonana w formacie A3 (297mm x 420mm) w układzie pionowym (wysokość pracy powinna być dłuższym bokiem). Jednak obszar wykorzystany na ilustrację powinien mieć wymiary: szerokość 270mm x wysokość 270mm. Na dole arkusza powinna zostać wolna przestrzeń (praca będzie il
Konkurs plastyczny pod hasłem "Ziemia w okowach lodu"
Zapraszamy uczniów klas IV-VI do udziału w XVII edycji ogólnopolskiego geologiczno-środowiskowego konkursu plastycznego "Nasza Ziemia- środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro" odbywającego się w roku 2016 pod hasłem "Ziemia w okowach lodu".
Epoki lodowcowe występowały wielokrotnie w liczącej 4,5 miliarda lat geologicznej historii naszej planety. Ziemia w okowach lodu znajdowała się przynajmniej kilka razy w prekambrze, raz w ordowiku, późnym karbonie i permie, a także w plejstocenie. Nawet dzisiaj około 14% lądów zajmują lądolody lub obszary o zamarzniętym podłożu, a prawie 4% całej powierzchni oceanów wiąże cienka warstwa lodu, która ulega sezonowym wahaniom. Drodzy uczniowie! Tym razem proponujemy wyprawę w ekstremalne światy skute lodem, zarówno te odległe, jak i współczesne. Ubierzcie się ciepło – nie zapomnijcie zabrać czapek, szalików, rękawiczek i termosu z gorącą her
"Czytamy książki naszych marzeń"
W bieżącym roku szkolnym nasza biblioteka prowadzi akcję pod hasłem "Czytamy książki naszych marzeń".
Codziennie na jednej z przerw starsi uczniowie czytają swoim młodszym kolegom i koleżankom baśnie i opowiadania. Akcja cieszy się dużą popularnością wśród młodszych uczniów, ale również starsi chętnie przysłuchują się baśniowym historiom. Biblioteka przygotowała również gazetkę zatytułowaną "To jest dorosłych powołanie- głośne dzieciom czytanie", skierowaną do rodziców i zachęcającą ich do czytania swoim pociechom.
Harmonogram dni do odpracowania
Drodzy rodzice, w zakładce O szkole znajdziecie harmonogram odpracowania dni czerwcowych w związku z remontem szkoły.
Konkurs
Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie organizowanym przez Fundację Ekologiczną ARKA, Zadaniem uczniów klas I-III jest przygotowanie pracy plastycznej o tematyce "Promocja gospodarki niskoemisyjnej oraz postaw i działań proekologicznych, a także przeciwdziałanie niskiej emisji". Zadaniem uczniów klas IV-VI jest napisanie "Listu dla Ziemi".
Turniej halowej piłki nożnej
Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Chęciny "Profilakyka na sportowo"
Ferie z CKiS w Chęcinach
Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny oraz Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach serdecznie zapraszają wszystkie dzieci do aktywnego spędzenia tegorocznych ferii. W programie wiele atrakcji. Wycieczki, wyjazdy na basen i lodowiska, zajęcia sportowe, taneczne, plastyczne to tylko niektóre atrakcje, z których będą mogły skorzystać dzieci uczęszczające na ferie organizowane przez Gminę Chęciny.
Ferie z nauką w Centrum Nauki Leonardo Da Vinci
,,FERIE Z NAUKĄ W CENTRUM NAUKI LEONARDO DA VINCI’’
Aura za oknem lubi nas zaskakiwać, zwłaszcza jeśli mamy ochotę na wysiłek fizyczny. Bez względu na to, co nam przyszykowała na ferie -,,czas błogiego lenistwa’’ możemy spędzić aktywnie pobudzając nasz mózg do pracy. Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim przygotowało na ferie zimowe wyjątkowe atrakcje. Zapraszamy zarówno do zwiedzania wystawy ,,Człowiek- niezwykła maszyna’’, jak i na specjalne warsztaty biologiczno-chemiczne oraz artystyczne. Wśród przedstawionych poniżej tematów, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.
Ferie z biblioteką
Szkolny konkurs kolęd i pastorałek
Warsztaty świąteczne dla dzieci
Świąteczny przegląd małych form teatralnych
Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny, Robert Jaworski serdecznie zaprasza dzieci i rodziców na "II Świąteczny Przegląd Małych Form Teatralnych", który odbędzie się 13 grudnia o godz. 15.00 w Hali "Pod Basztami". Zapraszamy całe rodziny na najpiękniejsze opowieści bajkowe w świątecznej scenerii. A może zawita do nas Mikołaj?
"Zdrowo żyjesz- wygrywasz"
W bieżacym roku szkolnym nasza szkoła podjęła działania w ramach projektu "Szkoła promująca Europejski Kodeks Walki z Rakiem". Pierwszym działaniem była prelekcja zatytułowana "Zdrowo żyjesz- wygrywasz" poprowadzona przez koordynatora z ramienia Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. W dniu 7 grudnia 2015r. odbyły się zajęcia warsztatowe dla uczniów klas IV-VI prowadzone przez szkolnego koordynatora projektu- panią Joannę Rylską- Ciepielewską, podczas których wyjaśniono czym jest Europejski Kodeks Walki z Rakiem oraz przybliżono uczniom sześć pierwszych zaleceń tego kodeksu.
Dziecko jako badacz.
W dniu 1 grudnia 2015r. uczniowie klasy drugiej wraz ze swoją opiekunką, panią Marzeną Papka uczestniczyli w warsztatch profilaktycznych w ramach projektu "Dziecko jako badacz". Były to warsztaty przyrodnicze i artystyczne. Dzieci miały też możliwość obejrzenia nowej wystawy oraz uczestnictwa w ciekawych doświadczeniach, podczas których wykonały piękne bomki i choinki.
Szachowy Turniej Mikołajkowy
Zachęcamy wszystkich do udziału w Szachowym Turnieju Mikołajkowym o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Chęciny, który odbędzie się w dniu 6 grudnia 2015r. w hali "Pod basztami". Początek o godzinie 9.00. Turniej rozgrywany jest w ramach akcji "Szachiści dla Polonii".
Regulamin turnieju:
Dobre praktyki
Pani Krystyna Kaczor oraz pani Anna Woźnicka zrealizowały w naszej szkole w bieżącym roku szkolnym szkolnym działanie zatytułowane: ,,Dorośli czytają dzieciom”- szkolny projekt edukacyjny w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, będące częścią działania "Integracja ze środowiskiem lokalnym". Nasz projekt jest odpowiedzią na akcję "Cała Polska czyta dzieciom" i jest realizowany w naszej szkole od roku 2011.
Logowanie
Godziny dzwonków
Niedziela 04.05.2025Kalendarz
- brak danych
Festyn Rodzinny
15Galeria zdjęć
- brak danych