Konkurs plastyczny "Zdrowe płuca- zdrowy organizm- lepsze życie"
Zachęcamy uczniów klas IV-VI do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem "Zdrowe płuca- zdrowy organizm- lepsze życie", organizowanym przez Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. św. Rafała w Czerwonej Górze. Celem konkursu jest propagowanie wiedzy na temat szkodliwego wpływu palenia papierosów na zdrowie człowieka. Praca może być wykonana w dowolnej technice i formacie. Nagrodą główną jest laptop. Do wygrania również tablet i słuchawki. Na wasze prace czekamy do dnia 15 maja.
Warsztaty matematyczne
W dniu 28 marca 2017r. troje uczniów naszej szkoły: Karol Żądecki z klasy 4 oraz Karolina Moskwa i Wiktor Jantura z klasy 6 wraz z opiekunką- panią Joanną Ciepielewską, uczestniczyło w gminnych Warsztatach Matematycznych „Bryły bez kleju”. Uczniowie mieli do złożenia różne modele brył bez użycia kleju. Zadanie nie należało do najłatwiejszych, ale wszyscy podeszli do niego z dużym zaangażowaniem i precyzją. W takich ćwiczeniach uczniowie rozwijają wyobraźnię przestrzenną, ale także ćwiczą cierpliwość.
Komunikat Ministerstwa Edukacji Narodowej
Drodzy rodzice, w związku z niepokojącymi doniesieniami dotyczącymi pojawiających się zagrożeń w interniecie zwracamy się do was z prośbą o zwrócenie szczególnej uwagi na zachowanie dziecka w ostatnim czasie, na jego ogólne samopoczucie, poziom zmęczenia, rodzaj filmów i muzyki jakiej słucha dziecko oraz na rodzaj gier komputerowych, z których korzysta i czy w z wiązku z tym nie przejawia ono symptomów uzależnienia od komputera. Chcielibyśmy zachęcić rodziców do rozmowy z dziećmi na temat ich aktywności w internecie oraz do zwrócenia szczególnej uwagi przy zakupie gier. Na stronie www.pegi.info zamieszczony jest ogólnoeuropejski system klasyfikacji gier stworzony przez ich producentów w celu udzielenia rodzicom pomocy w podejmowaniu świadomych decyzji przy zakupie gier komputerowych. Można tam sprawdzić klasyfikację gry i jej kategorię wiekową. Symbole PEGI znajdują się na opakow
Podsumowanie VIII Tygodnia Kultury
W piątek, 17 marca 2017r. podsumowaliśmy tegoroczne szkolne obchody Tygodnia Kultury Języka. Tegoroczne obchody rozpoczęła klasa V, która zaprezentowała inscenizację dwóch bajek Sergiusza Michałkowa zatytułowanych "Zając symulant" oraz "Wszyscy za jednego". W ciągu tygodnia odbyły się quizy o języku polskim. W ostatnim dniu rozstrzygnięte zostały klasowe konkursy "Mistrza ortografii", w których zwyciężyli odpowiednio: w klasie II - Amelia Jamróz, w klasie III- Amelia Kosowska oraz Aleksandra Stępień, w klasie IV- Kamila Nowak, w klasie V- Wiktor Barwinek, w klasie VI- Konrad Prokop. W klasie III , w której odbył się konkurs czytelniczy w języku angielskim, zwyciężyła Aleksandra Stępień. W klasach starszych gdzie odbyły się konkursy ze znajomości gramatyki angielskiej pierwsze miejsca zajęli: Kamila Nowak w kl.IV, Wiktor Barwinek w kl.V oraz Jakub Terelak w kl.VI.
Akcja społeczna-"Czad i ogień. Obudź czujność". Konkurs kalendarzowy Państwowej Straży Pożarnej.
Zachęcamy wszystkich do zapoznania się ze szczegółami akcji społecznej "Czad i ogień. Obudź czujność", które dostępne są na stronie internetowej Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej www.straz.gov.pl/porady
Zapraszamy uczniów do udziału w konkursach organizowanych przez Państwową Straż Pożarną. Konkurs "Ognista krzyżówka"dla uczniów klas IV-VI polega na rozwiązaniu krzyżówki i wysłania hasła. Natomiast konkurs "Przygody Iskierki i Płomyka" dla uczniów klas II-III polega na odnalezieniu i wskazaniu w historyjce 5 nieprawidłowych i 5 właściwych zachowań Iskierki i Płomyka. Odpowiedzi wykonane w dowolnej technice w formacie nie większym niż A4 należy przesłać do 30 kwietnia 2017r.
Gminny Konkurs Ortograficzny
W dniu 16 marca odbył się w Szkole Podstawowej w Chęcinach Gminny Konkurs Ortograficzny. Naszą szkołę godnie reprezentowali: Kamila Nowak, Wiktor Barwinek oraz Konrad Prokop. Gratulujemy im bardzo udanego występu.
Warsztaty z udzielania pierwszej pomocy.
W dniu 8 marca na zajęciach w klasie III podczas realizacji bloku tematycznego „Jak oddychamy” omówiono budowę układu oddechowego. Na podsumowanie zajęć uczniowie pod kierunkiem swojej opiekunki- pani Marzeny Papka, praktycznie ćwiczyli na fantomach udzielanie pierwszej pomocy. Robili sztuczne oddychanie i masaż serca.
Szkolne obchody VIII Tygodnia Kultury Języka
PROGRAM VIII TYGODNIA KULTURY JĘZYKA
13 marca (poniedziałek) – Inauguracja TKJ – przedstawienie
w wykonaniu klasy V z cyklu „Baśnie na scenie”, ogłoszenie
programu.14 marca (wtorek) – Dyktando „Klasowy Mistrz Ortografii”.
15 marca (środa) – Quizy – rymowanki, krzyżówki językowe – rywalizacje drużyn klasowych.
BEZPIECZNIE NA WSI TO PODSTAWA – ŚRODKI CHEMICZNE TO NIE ZABAWA- konkurs plastyczny
KONKURS PLASTYCZNY:
BEZPIECZNIE NA WSI TO PODSTAWA – ŚRODKI CHEMICZNE TO NIE ZABAWA.
Kategorie wiekowe:
klasy 0 – III
klasy IV – VI
Praca plastyczna w formacie A-3, dowolna technika (materiały odporne na zniszczenie w czasie transportu).
Konkurs plastyczny- "25 lat PSP- Profesjonalni, Sprawni, Pomocni".
Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w Ogólnopolskim konkursie plastycznym "25 lat PSP- Profesjonalni, Sprawni, Pomocni" organizowanym przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Przesłaniem konkursu jest ukazanie szerokiego spektrum działań ratowniczo- gaśniczych PSP i promowanie wiedzy o bezpieczeństwie. Głównym zadaniem jest przedstawienie profesjonalnej formacji, jaką jest Państwowa Straż Pożarna oraz zwrócenie uwagi na zjawiska i sytuacje, które mogą zdarzyć się w codziennym życiu a także uwrażliwić na prawidłowe postępowanie w sytuacjach zagrożenia życia. Prace można wykonać w formacie A3 lub A4 a dopuszczalnymi technikami wykonania są: rysunek, grafika, malarstwo, kolaż, malowanie na tkaninie, komiks, techniki mieszane. Nie będą uwzględniane prace na szkle, kompozycje przestrzenne, rzeźby, prace z użyciem produktów spożywczych (kasze, makarony, ryż itp.) oraz pla
"Dziewczynka z zapałkami"
W dniu 27 stycznia klasa czwarta wraz z wychowawczynią- panią Krystyną Kaczor zaprezentowała przygotowane przez siebie przedstawienie "Dziewczynka z zapałkami" na motywach baśni Hansa Christiana Andersena pod tym samym tytułem. "Baśnie na scenie" to akcja organizowana przez Bibliotekę szkolną. Jej celem jest przybliżenie naszym uczniom postaci bajkopisarzy i przypomnienie znanych i mniej znanych baśni, a co za tym idzie zachęcenie do czytania książek. Akcja polega na przygotowaniu przez kolejne klasy, raz w miesiącu przedstawienia opartego na baśni oraz przygotowanie plakatu przedstawiającego postać bajkopisarza, który prezentowany będzie następnie na gazetce bibliotecznej. Niebawem zaprosimy na kolejne przedstawienie. Zachęcamy wszystkich uczniów do odwiedzin w bibliotece. Na pewno każdy znajdzie tam coś dla siebie.
Pokaz "Zaelektryzowani"
24 stycznia odwiedziła naszą szkołę Grupa „Zaelektryzowani”. Są to młodzi ludzie, którzy w sposób bardzo ciekawy i zabawny zaprezentowali spektakl pt. „Czy to magia? Nie, to czysta nauka”. Animatorzy przedstawili eksperymenty fizyczne i chemiczne w bardzo widowiskowej oprawie.
Wolontariuszki z AIESEC z wizytą w naszej szkole.
W dniach 11-16 stycznia 2017r. w Szkole Podstawowej w Łukowej gościliśmy wolontariuszki ze studenckiej organizacji AIESEC. Dwie studentki- Melody z Chin oraz Anel z Peru przybliżyły naszym uczniom tradycje i kulturę krajów, z których do nas przyjechały. Podzieliły się z nami ciekawostkami dotyczącymi systemów edukacji, kuchni, klimatu, krain geograficznych oraz fauny i flory. Opowiedziały o obchodach świąt narodowych, symbolach i zabytkach. Dzieci zaciekawione wpatrywały się w dziewczęta, zasypywały je pytaniami na temat ich życia rodzinnego, ulubionych przedmiotów z czasów szkoły podstawowej, zainteresowań, tego co najbardziej spodobało im się w naszym kraju oraz tego co je najbardziej zaskoczyło. Dla naszych uczniów była to niezwykła lekcja nie tylko języka angielskiego ale również chińskiego oraz hiszpańskiego, języków który
Rozczytane przerwy
"Rozczytane przerwy czyli czytać każdy może" to akcja Biblioteki szkolnej, której celem jest zachęcanie dzieci do czytania książek. W każdy wtorek na jednej z przerw uczniowie oraz nauczyciele czytają fragmenty popularnych książek. Wśród nich znalazła się chyba jedna z najbardziej ulubionych dziecięcych lektur zatytułowana "Kubuś Puchatek".
Lekcja kl.III w remizie strażackiej.
W dniu 13 stycznia 2017r. uczniowie klasy trzeciej wraz ze swoją wychowawczynią panią Marzeną Papka odwiedzili miejscową remizę strażacką, w której odbyła się niecodzienna lekcja poprowadzona przez pana Marka Korbana. Wizyta klasy związana była z blokiem tematycznym dotyczącym straży pożarnej. Uczniowie dowiedzieli się jakie zadania wypełnia na codzień strażak, jakie jest podstawowe wyposażenie wozu strażackiego. Dzieci wypytywały też o to co należy zrobić by zostać zawodowym strażakiem.
Warsztaty Kodeksu walki z rakiem.
Szkoła nasza już drugi rok realizuje program „Szkoła promująca zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem”. Program ten ma na celu przybliżyć uczniom te zachowania, które pozwalają zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwory.
W ramach programu, w dniu 19.12.2016r szkolny koordynator p. Joanna Ciepielewska przeprowadziła wśród uczniów klasy IV warsztaty pt. „Czym jest Europejski Kodeks Walki z Rakiem?”. Uczniowie wyjaśniali czym jest zdrowie, jak ważne jest zachowanie zdrowia a także zapoznali się z pierwszymi siedmioma zaleceniami kodeksu.
Stypendia
Urząd Gminy i Miasta Chęciny informuje o płatności stypendiów szkolnych i zasiłków w terminie od 19.12.2016r. do 20.12.2016r. Szczegóły w załączniku:
Spotkanie z rodzicami.
Informujemy, że w dniu 22 listopada (wtorek) o godz. 16.00 odbędą się w naszej szkole spotkania wychowawców klas z rodzicami.
Klasa II- sala nr 105
Klasa III- sala nr 102
Klasa IV- sala nr 103
Klasa V- sala nr 101
Klasa VI- sala nr 104
Serdecznie zapraszamy
Konkurs plastyczny "Wodę chronię i oszczędzam".
Zapraszamy uczniów klas "0" i I-III do udziału w konkursie plastycznym "Wodę chronię i oszczędzam". Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy na temat zasobów wodnych, zwrócenie uwagi na rolę wody w życiu człowieka oraz w rozwoju życia na Ziemi, poznanie przyczyn degradacji środowiska wodnego oraz propagowanie wśród dzieci "dobrych praktyk" związanych z oszczędzaniem wody w życiu codziennym.
Warsztaty edukacyjne
W dniu 15 listopada uczniowie klas IV, V i VI z naszej szkoły wzięli udział w warsztatach w Centrum Nauki Leonardo da Vinci realizowanych w ramach projektu „Warsztaty edukacyjne Ekodzieciaki –edukacja od najmłodszych lat ”.
Uczniowie zostali wprowadzeni w tematykę przyrodniczo – ekologiczną uczestnicząc w zajęciach pn. „Woda – ciecz o niezwykłych właściwościach”, „Gleba – żywiciel przyrody” oraz „Z natury wzięte”. Warsztaty okazały się ogromnie atrakcyjne dla dzieci szczególnie ze względu na możliwość przeprowadzenia samodzielnych eksperymentów i badań.
Logowanie
Godziny dzwonków
Niedziela 04.05.2025Kalendarz
- brak danych
Festyn Rodzinny
15Galeria zdjęć
- brak danych