Powrót do szkoły.
Drodzy rodzice i uczniowie, informujemy, że w poniedziałek, 31 stycznia uczniowie klas I-IV wracają po feriach zimowych na zajęcia lekcyjne stacjonarne. Dowóz i odwóz uczniów pozostaje bez zmian. Plan lekcji dla klas I-III nie ulega zmianom. Nauka w klasach V- VIII odbywać się będzie do dnia 27 lutego w trybie zdalnym, zgodnie z planem lekcji na II semestr roku szkolnego oraz według dzwonków szkolnych.
Sukcesy ósmoklasistów.
Śpieszymy z gratulacjami dla Mai Kędzior oraz Marcela Pakuły, którzy awansowali do finałowych etapów wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Uczennica klasy VIIIA- Maja Kędzior została finalistką konkursu z fizyki, natomiast uczeń klasy VIIIB- Marcel Pakuła został finalistą konkursu z języka angielskiego. Gratulujemy serdecznie i życzymy powodzenia w finale. Trzymamy również kciuki za uczniów, przed którymi jeszcze udział w drugim etapie.
Noc Biologów.
W dniu 14 stycznia odbywa się XI edycja ogólnopolskiej akcji Noc Biologów. W tym roku tytuł przewodni nawiązuje do Rezolucji Parlamentu Europejskiego w sprawie unijnej strategii na rzecz bioróżnorodności 2030- przywracania przyrody do naszego życia i brzmi: "Różnorodność biologiczna: od genu po ekosysytem". Z tej okazji w Instytucie Biologii, na wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego organizowane są wykłady, warsztaty, pokazy, gry, konkursy oraz filmy.
Awans uczniów do II etapu konkursów wojewódzkich.
W listopadzie uczniowie klas ósmych brali udział w pierwszym etapie przedmiotowych konkursów wojewódzkich. Do II etapu awansowali następujący uczniowie: Maja Kędzior, która weźmie udział w 3 konkursach: z matematyki, fizyki oraz biologii, Anna Baran w konkursie z informatyki, Martyna Czuber z języka polskiego, Amelia Kosowska z języka niemieckiego, Marcel Pakuła z języka angielskiego, Amelia Paluch z chemii. Gratulujemy wszystkim i życzymy sukcesu w następnym etapie.
Tydzień życzliwości.
W ostatnim czasie w naszej szkole zorganizowany został Tydzień Życzliwości, w ramach którego uczniowie oraz nauczyciele postarali się o pełen życzliwości i serdeczności klimat. W każdej sali pojawiły się gazetki mówiące o życzliwości uczących się w niej uczniów a kolorowe napisy na drzwiach sprawiały, że idąc korytarzem można było poczuć ciepły i przyjazny klimat szkoły. Na korytarzu pojawiła się również tablica, na której zawisły listy wdzięczności od uczniów dla nauczycieli oraz od nauczycieli dla uczniów. Atrakcyjne przerwy organizowane przez przedstawicieli poszczególnych klas zachęcały do zabawy.
Odwiedziny klasy III w schronisku dla zwierząt.
Uczniowie klasy III wraz ze swoją wychowawczynią p. Agnieszką Pierzak oraz p.Karoliną Kędzior odwiedzili schronisko dla bezdomnych zwierząt w Dyminach. Dzieci wysłuchały prelekcji i spędziły czas z podopiecznymi schroniska, dla których przywiozły karmę ze zorganizowanej w naszej szkole zbiórki. Nasi wolontariusze otrzymali podziękowanie dla szkoły za wsparcie działalności schroniska.
Przejście na tryb nauki zdalnej.
W związku z pozytywnym wynikiem badań w kierunku SARS COV-2 u nauczycieli, z dniem 30 listopada 2021r. uczniowie klas IV, VII, i VIIIb przechodzą na tryb nauki zdalnej. O czasie trwania kwarantanny zadecyduje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kielcach w dniu jutrzejszym, o czym zostaną państwo oraz uczniowie niezwłocznie poinformowani.
SZKOLNY TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI
W związku z obchodami Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień w naszej szkole organizowany jest Tydzień Życzliwości przypadający na okres od 15 do 19 listopada.
Planowane działania:
Zapoznanie uczniów z ideą Tygodnia Życzliwości, planem zadań oraz zasadami plebiscytu życzliwości.
Pisanie listów wdzięczności od uczniów dla nauczycieli i od nauczycieli dla uczniów oraz wywieszenie ich na gazetce ściennej.
Święto Niepodległości.
Z okazji obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole została zaprezentowana piękna i uroczysta akademia przygotowana przez p. Katarzynę Bartkiewicz wraz z uczniami.
Pismo Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego.
Drodzy rodzice, w dniach 12-24 listopada 2021r. zostanie przeprowadzone obowiązkowe badanie kontrolne, które jest podstawowym sposobem oceny jakości danych pozyskanych w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Szczegóły znajdziecie państwo w załączonym pliku.
Udział klasy V w terenowej lekcji.
22 października uczniowie klasy 5 uczestniczyli w terenowej lekcji na Zamku Królewskim w Chęcinach.
W dniu 22.10.2021 roku uczniowie klasy V uczestniczyli w warsztatach historycznych na Zamku Królewskim w Chęcinach. Pierwszym punktem programu były zajęcia w zabytkowej kamiennicy Niemczówce. Dotyczyły one polskiego rycerstwa w XIV wieku. Prowadzący, pan Konrad Szymański przebrany w strój szlachecki opowiedział i pokazał elementy garderoby, zademonstrował broń. Nie obyło się również bez pasowania na rycerza i przymierzania ostróg.
#Szkoła Pamięta
Szkoła Podstawowa w Łukowej wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „ Szkoła Pamięta”. W ramach prowadzonych działań uczniowie z klasy VIIIa i VIIIb odwiedzili Cmentarz w Łukowej, aby pomodlić się nad grobami osób pochodzących ze środowiska lokalnego, którzy zginęli podczas II wojny światowej. Wolontariusze należący do szkolnego Koła Wolontariatu uporządkowali opuszczone groby na cmentarzu. Podczas lekcji religii uczniowie z klas I - VIII przygotowali prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych.
Zuzia i Kamila wśród Laureatów konkursu "List do Ziemi.
Serdecznie gratulujemy dziewczętom- Kamili Nowak oraz Zuzannie Kosteckiej, które zostały Laureatkami konkursu na List Roku 2021 organizowanego przez Fundację Ekologiczną Arka. Dziewczęta wzięły udział w akcji proekologicznej polegającej na pisaniu Listu do Ziemi przez młodych ludzi do dorosłych, by zwrócić ich uwagę na problem związany ze środowiskiem.
Logowanie
Godziny dzwonków
Sobota 03.05.2025Kalendarz
- brak danych
Festyn Rodzinny
15Galeria zdjęć
- brak danych