VI Tydzień Kultury Języka

W dniach 10- 14 marca 2014r. odbyły się w naszej szkole już szóste obchody Tygodnia Kulrury Języka. W tym roku przyświecały im słowa Stefana Żeromskiego "Nauka jest jak nieznane morze". Tegoroczne wydarzenie zostało przygotowane przez panie: Katarzynę Bartkiewicz, Krystynę Kaczor, Katarzynę Tamborską i Annę Woźnicką. Na rozpoczęciu obchodów wysłuchaliśmy montażu słownego poświęconego życiu i twórczości Stefana Żeromskiego z okazji 150 rocznicy jego urodzin a uczniowie klas IV-VI wzięli udział w quizie "Jeden z dziewięciu". Jego zwycięzcą został uczeń klasy piątej- Michał Kuta, który otrzymał tytuł Szkolnego Omnibusa. W kolejnych dniach w klasach odbyły się liczne konkursy. W ostatnim dniu podsumowującym obchody Tygodnia Kultury Języka obejrzeliśmy inscenizację mitów greckich pt."W mitologicznym labiryncie" w wykonaniu uczniów klas IV-V oraz zostały wręczone nagrody zwycięzcom konkursów.

Oto jak przedstawiają się wyniki poszczególnych konkursów:

W konkursach "Klasowy Mistrz Ortografii" zwyciężyli kolejno:

kl. I-

kl. II-

kl.III-

kl.IV- Małgorzata Szewczyk

kl.V- Karol Sowiński

kl.VI- Piotr Kosieradzki

W konkursie mitologicznym dla klas IV-VI zwycięstwo odniosła reprezentacja klasy piątej w składzie: Patrycja Jaszczykiewicz, Katarzyna Moskwa, Mateusz Siekiera.

W klasach II-III odbył się konkurs języka angielskiego "Magic Words". W klasie drugiej bezkonkurencyjnym zwycięzcą, który bezbłędnie napisał najwięcej słów w języku angielskim został Wiktor Barwinek, w klasie trzeciej zwyciężył Wiktor Jantura. W klasach IV-VI w kolejnych już edycjach konkursu gramatycznego "You can do it if you really want" zwyciężyli kolejno: Emilia Szewczyk, Adrian Szewczyk oraz Jacek Prokop.