V Szkolny Tydzień Kultury Języka (2013)

W dniach 4-8 marca 2013r. odbył się w naszej szkole już po raz piąty Szkolny Tydzień Kultury Języka przygotowany przez panie: Krystynę Kaczor, Annę Woźnicką oraz Katarzynę Tamborską, w tym roku pod hasłem " Czytanie to najwspanialsza zabawa, jaką sobie ludzie wymyślili" w myśl słów Wisławy Szymborskiej. W dniu rozpoczęcia obejrzeliśmy bajkę pt. "Czerwony Kapturek" w wykonaniu uczniów klas IV-V, a reprezentacje klas IV-VI układały rymowankę. I miejsce w tej konkurencji zajęła klasa VI, II miejsce- klasa IV, miejsce III- klasa V. Podczas całego tygodnia odbywały się w klasach konkursy ortograficzne.Wyniki przedstawiają się następująco:

Klasa IV- mmiejsce I- Karol Sowiński

Klasa V-  miejsce I- Klaudia Sobczyk

Klasa VI- miejsce I- Aleksandra Pingot

Klasa III- miejsce I- Małgorzata Szewczyk

Klasa II- miejsce I- Hanna Dąbrowska

Uczniowie klas III-VI mogli rownież sprawdzić  swoją wiedzę z języka angielskiego. W klasie trzeciej odbył się konkurs czytelniczy, w którym zwyciężyli Martyna Szewczyk oraz Kamil Prokop. Wyróżnienie otrzymały Sylwia Kogut oraz Julia Kaczor. W klasach starszych odbył się już po raz kolejny konkurs gramatyczny "You can do it if you really want". W klasie czwartej z zagadnieniami z zakresu gramatyki angielskiej najlepiej poradzili sobie Natalia Nowak oraz Karol Sowiński. W klasie piątej zwyciężyli Piotr Kosieradzki i Klaudia Sobczyk, a w klasie szóstej bezkonkurencyjnym okazał się Bartosz Jaszczykiewicz.

Ponadto z podziałem na klasy I-III oraz IV-VI uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności z zakresu ortografii języka polskiego oraz słownictwa angielskiego uczestnicząc w zabawach przygotowanych z pomocą tablicy interaktywnej.

W dniu podsumowania całego tygodnia odbył się jeszcze konkurs czytelniczy. Oto wyniki tej rywalizacji w klasach starszych:

I miejsce - Jacek Prokop

II miejsce- Natalia Nowak

III miejsce- Aleksandra Pingot

Pozostali uczestnicy za udział w  konkursie otrzymali po ocenie bardzo dobrej z języka polskiego.

Wyniki konkursu w klasach młodszych:

miejsce I- Szewczyk Martyna

miejsce II- Konrad Prokop

miejsce III- Jakub Krzysztofek

Nagrodę specjalną otrzymał również jedyny reprezentant klasy pierwszej w konkursie czytelniczym- Wiktor Barwinek.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom!