I Szkolny Tydzień Kultury Języka (2009)

W ramach XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Kultury Języka, w dniach 23–27 marca 2009r, odbył się w naszej szkole pierwszy taki tydzień. Rozpoczęła go uroczysta akademia, przygotowana przez uczniów kl. IV – VI, której przesłaniem było hasło: „Ojczyzną jest język”. Wewnątrzklasowy konkurs ortograficzny przeprowadzony przez wychowawców klas i panią polonistkę, pozwolił na wyłonienie trójek reprezentujących poszczególne klasy w dalszych potyczkach z językiem. Trójki te wzięły udział w Turnieju Pięciu Pytań, Konkursie Ortograficznym oraz Konkursie Recytatorskim, którego zadaniem było przybliżenie uczniom utworów napisanych przez polskich poetów.

Oto wyniki poszczególnych klas:

I miejsce      – kl. I   – 54 pkt

II miejsce    – kl. IV – 53 pkt

III miejsce  – kl. V   - 51 pkt

IV miejsce   – kl. II  – 49 pkt

V miejsce     – kl. III i kl. VI – po 42 pkt

W czasie trwania Tygodnia Kultury Języka, został także przeprowadzony konkurs czytania – „Lubię czytać”. Wzięli w nim udział wszyscy chętni uczniowie klas I – VI. Do najlepiej czytających należą: Kosieradzki Piotr, Jamróz Wiktoria, Krzemińska Katarzyna, Baran Wiktor, Ślusarczyk Aleksandra i Seweryn Klaudia.

W obchody Tygodnia Kultury Języka włączyła się także pani Katarzyna Tamborska nauczycielka języka angielskiego, która wraz z dziećmi przygotowała przedstawienie kukiełkowe oraz recital piosenek w języku angielskim. Gościnnie wystąpiły także dzieci uczęszczające do „zerówki”, które ze swoją wychowawczynią przygotowały montaż słowno – muzyczny związany z wiosną.

I Szkolny Tydzień Kultury Języka zakończył się podsumowaniem konkursów oraz rozdaniem nagród przez pana Dyrektora.