Nawigacja

  • Spotkanie z leśnikiem.

  • Udział uczniów naszej szkoły w dorocznej akcji sprzątania najbliższej okolicy.

  • Spotkanie z muzykami Filharmonii Świętokrzyskiej.

  • Nasi uczniowie uczestniczyli w II Festiwalu Nauki Młodego Odkrywcy.

    W dniu 25 marca 2024r. nasi młodzi naukowcy z klas VI-VII uczestniczyli w gminnym  II Festiwalu Nauki Młodego Odkrywcy.

    W programie były ciekawe prelekcje i pokazy z geologii, chemii, ekologii. Przy stanowiskach każdej szkoły z gminy Chęciny można było wykonać doświadczenia z chemii, biologii, fizyki a wszystko pod czujnym okiem nauczycieli działających w sieci przyrodników „Pasjonaci Przyrody” . To był udany dzień.

    http://https://www.checiny.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=169&menu=169&dzialy=169&akcja=artykul&artykul=19613

  • Prace plastyczne na gminny konkurs ekologiczny "Stop pożarom traw".- III miejsce Patrycji i wyróżnienie Leny.

  • Uroczysty poranek wielkanocny.

  • Klasa VI odnajduje wiosnę.

  • Obchody pierwszego dnia wiosny.

  • Wyjazd do Filharmonii Świętokrzyskiej.

    W dniu 22 marca uczniowie naszej szkoły odwiedzili Filharmonię Świętokrzyską. Wysłuchali utworu Dawida Pajdzika „Atlas symfoniczny - przewodnik po grupach instrumentów”. Sam kompozytor wystąpił w roli dyrygenta. Słuchacze poznawali skarby instrumentów orkiestry symfonicznej, t.j. duszę w instrumentach smyczkowych, stroik - w dętych drewnianych czy ustnik - w dętych blaszanych. Poznali harfę. Byli zafascynowani bogactwem instrumentów perkusyjnych. Zatańczyli w rytm jednej części symfonii. Po koncercie rąbka magicznego świata muzyki uchyliła dla nas pani Justyna Gil, pokazując niezwykłe miejsca w gmachu filharmonii. Bardzo dziękujemy!

  • Święto Matematyki

    Matematyka może być ekscytująca - przekonali się o tym uczniowie klas 4 - 6 rozszyfrowując kody w "matematycznych escape roomach". Wszyscy rozwiązali zagadki i "uwolnili" się z pokoju. Zabawa została zorganizowana w ramach obchodów Święta Matematyki.
    Ponadto uczniowie klasy 6 na zajęciach kółka matematycznego dowiedzieli się na temat liczby Pi a następnie  wyznaczali ją w ćwiczeniach praktycznych.

  • Origami na kółku matematycznym w kl.VI

  • Słodka godzina wychowawcza w klasie V


  • Sukces Alicji i Oliwii w Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

    W dniu  14 marca 2024r. w CKiS w Chęcinach odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom". Naszą szkołę reprezentowały: Alicja Piątek z kl.III, Paulina Gabryś, Lena Kobiec, Wiktoria Piłat- z kl.VI oraz  Oliwia Gad i Maja Nowak z kl.VII. Wszystkim uczestniczkom gratulujemy udziału. Pięknym sukcesem mogą się pochwalić szczególnie uczennice: Oliwia Gad, która zajęła II miejsce w kategorii uczniów klas V-VIII oraz Alicja Piątek, która zajęła I miejsce w kategorii uczniów klas młodszych.

  • Wiosenne prace plastyczne dzieci wykonane podczas zajęć świetlicowych.

  • Udział Alicji Piątek- uczennicy kl.III w konkursie "Dziewczynka w czerwonej sukience"- organizowanym przez Muzeum Narodowe w Kielcach.

  • Tydzień karnawałowy.

  • Udział uczniów naszej szkoły w akcji WOŚP.

  • 04.02.2024r.- Dniem bez Internetu - weź udział w ogólnospołecznym wyzwaniu organizowanym przez Szkołę Podstawową w Łukowej.

    W ramach działań edukacyjno-profilaktycznych organizowanych w Szkole Podstawowej w Łukowej zaplanowany został ogólnospołeczny challenge. Zachęcamy społeczność lokalną do podjęcia wyzwania polegającego na całkowitym zrezygnowaniu z korzystania z Internetu przez jeden dzień. Zamiast tego proponujemy, aby dzień ten spędzić wspólnie z bliskimi. Liczymy na to iż forma oparta na wyzwaniu pomoże nam zachęcić jak największą liczbę osób do zwrócenia uwagi na problem nadmiernego korzystania z Internetu w czasie wolnym od pracy i nauki szkolnej. 

    Zachęcamy do wzięcia udział w akcji i wypełnienie formularza, w którym wpisać można w jaki sposób spędziliśmy ten dzień.  Podejmijmy wyzwanie :) 

     

    Link do formularza zgłoszenioweg:https://forms.gle/8xVNeAAyTMKVAAsH6

     

  • Dzień Seniora w Szkole Podstawowej w Łukowej.

    W związku z minionym niedawno Dniem Babci i Dniem Dziadka, Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało w naszej szkole Dzień Seniora. Z tej okazji zaproszeni zostali wszyscy seniorzy z miejscowości Łukowa i okolic do udziału w spotkaniu integracyjnym. Celem akcji było nawiązanie międzypokoleniowych relacji i wspólna, dobra zabawa.

    Podczas spotkania mieliśmy okazje dowiedzieć się, jak kiedyś wyglądała szkoła i nauka oraz w jaki sposób nastolatkowie spędzali wolny czas kilkadziesiąt lat temu. Oprócz wspominania dawnych czasów i zwyczajów był również czas na wspólny śpiew, taniec i sportową rywalizację. Serdecznie dziękujemy pani Justynie Gabryś za przygotowanie wspaniałego poczęstunku. Liczymy na to, że jeszcze nie raz wspólnie z seniorami spotkamy się na międzypokoleniowej integracji.

    Organizatorzy akcji:

    Karolina Kędzior, Antonina Gorzelak i Małgorzata Król wraz z Anią, Ksawerym, Nikolą, Aloną, Mariką z klasy V, Pauliną, Leną, Martyną, Alicją z klasy VI oraz Julią z klasy VII.

  • Debata uczniowska.

     

    Dnia 26 stycznia, w naszej szkole odbyła się szkolna debata uczniowska, w której uczestniczyli uczniowie z klas I – VII oraz nauczyciele naszej szkoły. Debata poprzedzona została warsztatami profilaktycznymi na temat zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu. Uczniowie dowiedzieli się czym jest fonoholizm, FOMO, bańka informacyjna, phishing, phubbing, grooming czy seksting. Wspólnie z wychowawcami opracowali domowe zasady ekranowe, dzięki którym mogą zmniejszyć ilość czasu spędzanego w sieci. Chętni uczniowie z klas IV – VII wzięli udział w teście wiedzy na temat zagrożeń związanych z Internetem. Uczniowie, ci wykazali się dużą wiedzą w tym zakresie w związku z czym zostali ekspertami i moderatorami debaty uczniowskiej.

    Moderatorzy spotkania, Hania i Alan z klasy V poprowadzili quiz wiedzowy z nagrodami, w którym uczniowie i nauczyciele wykazali się dużą wiedzą na temat zagrożeń związanych z Internetem. Przeprowadzili debatę, podczas której szkolni eksperci, w których wcielili się uczniowie z klasy IV, V i VI wypowiadali się na temat przyczyn nadużywania telefonu przez dzieci i młodzież oraz sposobów wspierania młodych przez rodziców i nauczycieli w ograniczeniu korzystania z sieci. Przedstawiciele klasowych grup Messengerowych otrzymali opracowane przez Alana zasady grup Messengerowych, w których zamieszczone zostały informacje na jakie zachowania nie ma zgody w onlinowych grupach klasowych.

    Ostatnią częścią spotkania była wspólna praca wszystkich chętnych uczniów nad plakatami, gdzie zapisane zostały pomysły na to, jak wykorzystać Internet do nauki, rozwijania pasji i zainteresowań oraz czynienia dobra.

    Rolę ekspertów i gospodarzy plakatów podczas pracy metodą word cafe pełnili: Lena i Karol z klasy IV, Ksawery i Antek oraz Marika i Ania z klasy V, Lena i Hania z klasy VI. Za oprawę techniczną w postaci slajdów oraz organizacji debaty odpowiedzialna była Nikola z klasy V.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Łukowej
    Łukowa 104
    26-060 Chęciny
    woj. świętokrzyskie
  • (041)315 55 94

Galeria zdjęć